Otwarte Mistrzostwa Polskiej Federacji Modelarstwa Samochodowego

 

W dniach 20-21.04.2014 na terenie Gimnazjum im. K. I. Gałczyńskiego w Płochocinie

Odbyły się po raz pierwszy Halowe Otwarte Mistrzostwa Polskiej Federacji Modelarstwa Samochodowego. W imprezie tej brało udział ponad 40 zawodników z całej Polski. Dodatkową atrakcją było zorganizowanie konkursu dla publiczności, w którym wzięła udział ponad setka dzieci i młodzieży. Zwycięzcy w 4 kategoriach wiekowych zajmujący odpowiednio 1, miejsca dostali bardzo wartościowe prezenty w postaci modeli zdalnie sterowanych samochodów i śmigłowców. Miejsca 2 i 3 były premiowane również modelami RC w nieco mniejszej skali. Pozostali uczestnicy dostali nagrody pocieszenia tak, iż nikt nie odszedł bez upominków. Tak liczne nagrody były możliwe dzięki hojności sponsorów którzy je ufundowali. Frekwencja dopisała ,było olbrzymie zainteresowanie tą dziedziną modelarstwa i dzięki temu planowana jest od Września „szkółka RC” modelarstwa samochodowego przy klubie FC Płochocin. Dzięki zaangażowaniu się w projekt Dyrekcji Gimnazjum i Szkoły podstawowej , oraz Prezesów ATA Racing Team i

Adviser Nieruchomości ta cenna inicjatywa ma szansę wpisania się w cykliczny kalendarz zawodów modelarskich w czasie następnego sezonu halowego.

 

 

 

 

 

Modele jak widać nie tylko jeżdżą ale czasami także „latają”.

 

 

Generalna klasyfikacja zawodników w zawodach

 

 

 

Klasa 2WD Junior:

1. Pałka Mateusz

2. Adam Szymborski

3. Zalewski Bartosz

 

Klasa 4WD Junior:

1. Wojtek Migal

2. Paweł Trella

3. Adam Szymborski

 

Klasa 2WD:

1. Michał Orłowski

2. Piotrek Okoński

3. Zambrzycki Bartlomiej

 

Klasa 4WD:

1. Michał Orłowski

2. Okoński Piotrek

3. Zambrzycki Bartlomiej

 

 

Mamy również nadzieję iż Adviser Nieruchomości będzie mogło mieć po raz kolejny swój wkład w popularyzację nowej formy aktywności młodzieży w naszym regionie podczas organizacji następnych imprez.

 

Relacja z zawodów w TV Mazowsze

http://www.mazowszetv.pl/kanaly-tv/zobaczfilm/127/zawody-zdalnie-sterowanych-modeli-samochodowych

 

 

Linki do filmów z zawodów

http://www.youtube.com/playlist?list=UUgJ8J2RLZE90iu86k9-Yrcg