Dlaczego umowa na wyłączność jest korzystna dla właściciela nieruchomości?

Jest takie powiedzenie:
„Jeśli wszyscy zajmują się Twoją nieruchomością, to znaczy że nie zajmuje się nią nikt”

Z naszych obserwacji wynika, że sporo w tym prawdy.

Aby korzystnie sprzedać nieruchomość należy wykonać trzy kroki:

 1. Wybrać dobre biuro nieruchomości (o tym jak to zrobić piszemy na naszej stronie)
 2. Podpisać umowę na wyłączność
 3. Aktywnie współpracować z pośrednikiem


Dzięki współpracy z wybranym, profesjonalnym, doświadczonym pośrednikiem znającym rynek,  zyskują Państwo:
 

 1. Bezpieczeństwo.
  Klienci rozpoczynający działania na własną rękę albo z całym zastępem przypadkowych pośredników często nie zdają sobie sprawy z niebezpieczeństwa, na które się narażają. Nikt nie kontroluje wtedy kto ma dostęp do danych osobowych, do pomieszczeń, do kontaktu z właścicielem nieruchomości. Zdarzają się sytuacje nieprzyjemne lub nawet niebezpieczne.
   
 2. Dyskrecja.
  Ten punkt nawiązuje do poprzedniego. Powierzając swoją nieruchomość jednemu, zaufanemu pośrednikowi unikacie Państwo sytuacji kiedy osoby niepowołane (w tym sąsiedzi) mają wiedzę na temat Państwa spraw finansowych.  
   
 3. Szeroka dostępność oferty dla potencjalnych zainteresowanych.
  Dzięki wyłączności pośrednik może swobodnie prezentować nieruchomość bez ukrywania danych o jej lokalizacji. To zwiększa możliwość zapoznania się z ofertą przez potencjalnych kupujących. Ograniczanie dostępności oferty powoduje czasami pomijanie jej przez poszukujących.
   
 4. Profesjonalny wizerunek oferty.
  Powierzając prezentację oferty wielu pośrednikom (w dodatku nie sprawdzonym) ryzykują Państwo iż będzie ona przedstawiana w sposób nieprofesjonalny i będzie wielokrotnie powielana w mediach. To bardzo zniechęca poszukujących. Dzięki współpracy z doświadczonym, wybranym pośrednikiem, mają Państwo gwarancję, że oferta będzie przedstawiona w taki sposób,  który w sposób znaczący zwiększy szanse wybrania jej przez zainteresowanych kupnem.  Profesjonalne sformułowanie i promowanie oferty to umiejętność, którą mogą się legitymować wybrane biura. Obecnie mamy rynek kupującego i wyróżnienie się wśród tak ogromnej liczby ofert jest bardzo ważne.  Warto więc postawić na jakość.
   
 5. Komfort.
  Podpisując umowę na wyłączność, zwaną również ekskluzywną,  zyskują Państwo swojego wyłącznego reprezentanta, który ze szczególną starannością dba o Państwa interesy. Wszelkie działania, które podejmuje, mają na celu optymalizację Państwa korzyści. Osoby nie mające doświadczenia na rynku nieruchomości, nie wiedzą ile jest niuansów, których należy dopilnować, aby właściciel nieruchomości zrealizował transakcję bezpiecznie i korzystnie.
   
 6. Oszczędność czasu.
  Klienci podpisujący wiele umów otwartych przekonują się w krótkim czasie jak absorbujące jest kontaktowanie się z tyloma osobami, poświęcanie im czasu, branie udziału w szeregu nieporozumień i niekorzystnie umówionych spotkań. W takim chaosie poza stratą czasu jest jeszcze jedna poważna konsekwencja. Nie ma jednej osoby, która swoim chłodnym, profesjonalnym spojrzeniem, objęłaby cały ten szum informacyjny i pomogła Państwu dokonać optymalnych wyborów. Im więcej zamieszania, tym bardziej rośnie ryzyko podjęcia błędnych decyzji. Zdarzało się już wielokrotnie, że klienci wracali do nas ze swoimi ofertami, które „już się sprzedały”.
   
 7. Korzystne warunki sprzedaży.
  Doświadczony pośrednik wynegocjuje dla Państwa najlepsze dostępne warunki transakcji. Negocjacje wymagają wiedzy i dystansu. Jak wiadomo – emocje nie sprzyjają  korzystnym rozwiązaniom, a nikt z nas nie ma obojętnego stosunku do własnych spraw. Dlatego wskazane jest, żeby rozmowy handlowe prowadził jeden, wybrany pośrednik, któremu mogą Państwo zaufać i powierzyć swoje finanse.
   
 8. Ochrona przed działaniami spekulacyjnymi.
  Dzięki korzystaniu z doświadczenia pośrednika zyskujecie Państwo ochronę przed działaniami spekulacyjnymi. Zamiast kilku doradców mających na celu głównie swój zysk i tworzących często niepotrzebne zamieszanie, macie Państwo partnera, który działa po to, aby maksymalizować Państwa zysk. Dzięki temu nie są Państwo narażeni na naciski ze strony spekulantów, którzy wykorzystując okazję będą proponować warunki daleko odbiegające od tych, które można uzyskać na rynku.     


Na dojrzałych rynkach zasada wyłączności jest powszechna i współpraca z jednym, wybranym pośrednikiem jest tak oczywista jak korzystanie z usług jednego dentysty, lekarza czy prawnika.
Zachęcamy Państwa do skorzystania z tej formy współpracy – naprawdę warto!