Dlaczego lepiej jest sprzedać nieruchomość przez pośrednika niż samodzielnie?

Czy zastanawiali się Państwo dlaczego z butami chodzimy do szewca, z zębami do dentysty, a z dokumentami księgowymi do biura rachunkowego? To jasne, że powierzamy swoje sprawy specjalistom.

Sprzedaż nieruchomości to dla wielu z nas niecodzienna transakcja i dotyczy znaczącej wartości naszego majątku. Warto więc zrobić wszystko, aby została przeprowadzona bezpiecznie i jak najkorzystniej dla nas.

Dlaczego szanse na sprzedaż są znacznie większe jeśli korzystamy z usług pośrednika?
 

  1. Obecnie na rynku jest ogromna ilość ofert, spośród których trudno się przebić. Wynika to nie tylko z liczby nieruchomości wystawionych do sprzedaży, ale przede wszystkim z faktu, że oferty są wielokrotnie powielane przez agencje nieruchomości i portale ogłoszeniowe. Klienci często zniechęcają się poszukiwaniem w internecie. To dla nich strata czasu. Zgłaszają się więc bezpośrednio do biura pośrednictwa aby otrzymać oferty dedykowane do swoich potrzeb.
  2. Niektórzy właściciele nieruchomości mówią, że oferta jest mniej atrakcyjna cenowo jeśli pośrednik dolicza swoją prowizję. Zapewniamy Państwa, że większość kupujących wcale nie postrzega tego w ten sposób. Skupiają raczej uwagę na tym, czy biuro pobiera prowizję od kupującego. Jeśli nie pobiera – korzystają z usług pośrednika gdyż wiedzą jak wiele czasu i stresów może im to zaoszczędzić.
  3. Niejednokrotnie pośrednicy sprzedają te nieruchomości, o które nie ma w ogóle zapytań. Jak to się dzieje? Klienci zazwyczaj dzwonią w sprawie ofert o najniższych cenach. Często oferty te nie spełniają ich oczekiwań. Dobry pośrednik „nie wypuszcza klienta z rąk”. Oferuje mu kilka nieruchomości spełniających w najwyższym stopniu jego kryteria. Tym sposobem klient ogląda nieruchomości, o które nigdy by nie zapytał z ogłoszenia.  


Dlaczego sprzedając przez pośrednika uzyskamy lepsze warunki transakcji?
 

  1. Kiedy rozmowy dotyczą naszych spraw, nie mamy do nich dystansu. To powoduje, że nie podejmujemy optymalnych decyzji gdyż kierujemy się emocjami a nie rozsądkiem. To naturalne. Dlatego ważne jest, aby u naszego boku była osoba, która służy radą i pomocą, a co najważniejsze - ma do tego odpowiednie kwalifikacje.
  2. Pośrednik na co dzień zajmujący się obrotem nieruchomościami ma doświadczenie i wiedzę odpowiednią do tego, aby dopilnować wszystkich istotnych dla właściciela nieruchomości warunków i przeprowadzić bezpieczną i korzystną transakcję. Pamiętajcie Państwo, że sprzedaż nieruchomości to nie tylko cena. Jest jeszcze wiele innych spraw, o których trzeba pomyśleć, aby uniknąć kłopotów.
  3. Kupujący zazwyczaj stosują bardziej agresywne techniki negocjacyjne jeśli prowadzą rozmowy bezpośrednio ze sprzedającym. Udział pośrednika niweluje napięcia pomiędzy stronami. Bez tego część transakcji nie doszłaby do skutku. Poza tym pośrednik znając realia rynku i mając dostęp do danych o transakcjach wie jaką cenę można wynegocjować.


Najlepszym dowodem na to, że warto korzystać z usług dobrych pośredników jest to, że nasi klienci polecają nas innym.

Jeśli chcą Państwo wiedzieć na co zwrócić uwagę przy wyborze dobrego biura pośrednictwa w obrocie nieruchomościami – zachęcamy do zapoznania się z artykułem na ten temat na naszej stronie internetowej.