Powiat warszawski zachodni leżący w centralnej części województwa mazowieckiego obejmuje Gminy:  Błonie, Kampinos, Leszno, Izabelin, Łomianki, Stare Babice, Ożarów Mazowiecki. Ze względów komunikacyjnych oraz z uwagi na charakterystykę terenu, szczególnie atrakcyjne dla inwestorów są Gminy Ożarów Mazowiecki oraz Błonie. Są one zlokalizowane blisko Stolicy przy trasie A2 (Warszawa – Poznań) oraz w pobliżu węzłów drogi ekspresowej S-8 (Wrocław – Białystok). Jest to rejon, który ma w dużej części przeznaczenie terenu przemysłowe, usługowe, i inne inwestycyjne.

Wśród ponad 1500 zarejestrowanych w gminie Ożarów Mazowiecki firm znajdują się szeroko znane poza Ożarowem: Przedsiębiorstwo Nasiennictwa Ogrodniczego i Szkółkarstwa, Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Duchnice, IBA BIOTON, Diesel-Truck, Daimler Chrysler Automotive Polska, Renault, na terenach dawnej Fabryki Kabli uruchomiona została Specjalna Strefa Ekonomiczna.

Na terenie Gminy w Broniszach został zlokalizowany największy w Polsce Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy.

 

W opublikowanym przez Colliers International Poland raporcie: "Polski Rynek Powierzchni Magazynowych w I półroczu 2008" czytamy - "Na dzień dzisiejszy centra magazynowe skoncentrowane wokół podwarszawskiego Błonia nadal pozostają największym skupiskiem magazynów nie tylko w Warszawie, ale również w Polsce (prawie 400 000 mkw w jednym miejscu)".

 

W 2011 roku Powiat Warszawski Zachodni zdobył tytuł Lidera Gospodarki w prestiżowym plebiscycie Euro–Powiat organizowanym przez Fundację Gospodarczą Euro–Partner. Konkurs jest organizowany pod honorowym patronatem Ministra Gospodarki Wicepremiera Waldemara Pawlaka i Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika. Plebiscyt Euro-Powiat to wybór starostw powiatowych, które potrafią zadbać o swoich mieszkańców, są przyjazne wobec firm i instytucji działających na swoim terenie. Kapituła Plebiscytu oceniała sposób zarządzania, aktywność w pozyskiwaniu środków unijnych, rozwój infrastruktury, komfort życia mieszkańców, aktywności władz lokalnych i wiele innych czynników.

 

Firma Adviser Nieruchomości dysponuje szeroką ofertą gruntów inwestycyjnych na terenie Powiatu Warszawskiego Zachodniego. Nasi pracownicy doskonale znają teren i jego uwarunkowania. zachęcamy do skontaktowania się z nami i skorzystania z fachowego doradztwa. Realizujemy indywidualne zamówienia inwestorów.

Jeśli chcieliby Państwo zapoznać się z danymi statystycznymi dotyczącymi Powiatu, zapraszamy do odwiedzenia strony:

http://www.stat.gov.pl/vademecum/vademecum_mazowieckie/portrety_powiatow/warszawski_zach.pdf