Teren gminy Ożarów Mazowiecki jest atrakcyjnym miejscem do zamieszkania.

 

Przede wszystkim należy podkreślić dobrą lokalizację. Gmina ta bezpośrednio sąsiaduje z zachodnią granicą Warszawy. Ożarów nazywany jest sypialnią Warszawy. Sąsiedztwo Stolicy z jednej strony, a z drugiej bliskość do Puszczy Kampinoskiej powoduje, że jest to miejsce zarówno wygodne na co dzień jak i dające możliwość wypoczynku na łonie natury.

 

Komunikacjajest bardzo dogodna. Samochodem można dojechać do rogatek Warszawy w ciągu 10 minut. Z Ożarowa kursują do Stolicy autobusy ZTM. Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest również transport koleją. Ze stacji PKP w Ożarowie do Dworca Warszawa Śródmieście dojedziemy w około 25 minut. Biorąc pod uwagę, że pociągi nie stoją w korkach, jest to wygodny środek lokomocji. Zarówno na autobus jak i pociąg wystarczy karta miejska dla strefy II. Bezpośrednio za Ożarowem, w Morach, jest wjazd na trasę S-8. To niewiarygodne jak szybko można dzięki temu dojechać na drugą stronę Warszawy. Od momentu wjazdu na trasę do chwili zjazdu z mostu Grota dzieli nas tylko 7 do 10 minut. W Ożarowie jest parking „Parkuj i jedź”, a w Płochocinie niedługo powstanie.

 

Infrastruktura

Na terenie Gminy jest 5 szkół podstawowych, 3 gimnazja, kilkanaście placówek wychowania przedszkolnego, 4 biblioteki publiczne, basen sportowy, korty tenisowe, lodowisko, aktywnie działające domy kultury, kluby sportowe.  

 

Ceny działek budowlanych są umiarkowane w porównaniu z innymi rejonami wokół Warszawy. Jednocześnie jest spory zakres charakterystyki nieruchomości, co pozwala dobrać ofertę do preferencji oraz zasobności portfela klientów zainteresowanych kupnem. Można nabyć działkę w mieście w cenie 400zł/m jak również grunt usytuowany poza miastem, ale przy linii kolejowej w cenie 200zł/m. Pod względem komunikacyjnym niewielka to różnica, natomiast cena jest znacznie niższa.

 

Jeśli chcieliby Państwo zapoznać się z danymi statystycznymi dotyczącymi Gminy Ożarów, zapraszamy do odwiedzenia strony:

 

http://www.stat.gov.pl/vademecum/vademecum_mazowieckie/portrety_gmin/warszawski_zach/Ozarow-Maz.pdf

 

Zapraszamy do naszego biura w Ożarowie. Udzielimy wszelkich informacji o możliwościach zamieszkania na naszym terenie.